Откажан состанокот на Комисијата за заразни болести

Откажан е состанокот на Комисијата за заразни болести која денеска требаше да одлучи дали ќе се воведуваат  нови рестриктивни мерки за заштита од корона вирусот, дознава Канал5 телевизија.

Инаку, во тек се подготовките за имунаизацијата со вакцините на ,,АстраЗнека,, кои пристигнаа преку ковакс системот, кон средината на април треба да стигнат уште 76.000 дози од „Астра Зенека“ преку ковакс механимот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде