Огромни гужви за вакцинација во Белград (ВИДЕО)

Хрвати, Босанци, Македонци… Сите собрани во Белград на масовна вакцинација на Саемот. Гужвата е огромна. Не може и да се сака да се почитува дистанца. Се чека и со часови.

Од министерството за здравство на Србија велат: непријавените не може никако да се вакцинираат.

До 10 часот над 2000 возила ја напуштиле земјава преку Табановце. Сигурно се многу повеќе.

Вакцинацијата се одвива и во Ниш, и во Белград.

Во меѓувреме еве што се случува во моментов пред белградскиот саем:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде