Официјално: Интер го претстави новиот грб

Тоа што се најавуваше изминатите месеци, денес доби и официјална потврда, милански Интер има нов грб.

Италијанскиот гигант денес официјално го објави новиот грб, кој ќе се користи од следната сезона.

Од Интер одлучија да го изменат грбот поради модернизација и поради маркетинг.

Грбот ќе се користи од следната сезона, но играчите на 11 април против Каљари ќе имаат прилика да дебитираат со новииот грб на дресот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде