Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто објави дека цените на горивата се намалуваат.

Намалувањето е прилично мало – во согласност со методологијата, малопродажните цени се намалуваат во просек за 1.35%.

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата се намалуваат по половина денар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 67.00 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 69.00 денари

Еден литар дизел ќе чини 56.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде