Објавен скратениот список за натпреварите со Финска и Швајцарија 📸

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за натпреварите Финска и Швајцарија.

Списокот се скратен на 21 ракометар, а млаите Кузманоски, Атанасијевиќ и Кукуловски ќе чекаат дополнително повик.

На 28. април ќе го стуваме во Финска, а потоа на 2. мај дома ќе играме со Швајцарија.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде