Нови неверојатни партии на Никола Јокиќ и Лука Дончиќ

Никола Јокиќ е на прав пат да стане најкорисниот играч во регуларниот дел на НБА сезоната.

Јокиќ прикажа одлична партија против Чикако Булс. Денвер после продолженија славеа со 131:127.

Српскиот центар оствари 34 поени и 15 скокови, а за трибл-дабл му недостасуваше една асистенција.

Одлична вечер имаше и Лука Дончиќ, но добрата игра на Словенецот не беше доволна за Далас, кој беше поразен од Портланд.

Портланд игра одлично по враќањето на Си-Џеј Мек Колум и овој пат запишаа победа со 123:114. Дончиќ постигна 38 поени, а за победничкиот тим Мек Колум постигна 32 поени.

Резултати:
Портланд – Далас 125:119
Орландо – Бруклин 121:113
Феникс – Минесота 113:101
Денвер – Чикаго 131:127 (p)
Мемфис – Голден Стејт 103:116
Хјустон – Детроит 100:113
Торонто – Јута 112:115
Мајами – Индијанa 110:137
Бостон – Сакраменто 96:107
Кливлент – Сан Антонио 110:116

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде