Нови 7.102, а вкупно 137.111 граѓани се самопопишале

Државниот завод за статистика информира дека денеска заклучно со 24 март во 8 часот, бројот на попишани граѓани од дијаспората изнесува 137.111 илјади.

Од таму додаваат дека интересот на нашите државјани во странство за учество во пописот секојдневно расте.

„За сите нејаснотии во врска со методологијата на попишувањето или какви било технички проблеми, Државниот завод за статистика им стои на располагање со отворените линии за комуникација достапни на веб-страницата Popis2021.stat.gov.mk“, се наведува во соопштението.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде