Нов земјотрес ја стресе западна Македонија – еве ги деталите

Земјотрес со јачина од 3,2 степени по рихтер регистриран е попладнево во близина на Мавровското езеро.

Според информациите од ЕМСЦ епицентарот е на длабочина од 2 километри во близина на Мавровското езеро.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде