Ноќ на фантастични погодоци, Гризман го има најубавиот

Репрезентациите на Франција и Украина одиграа нерешено (1:1) во првиот натпревар од квалификациите за СП.

Франција поведе во 19 минута преку Гризман кој со прекрасен удар го совлада голманот на гостите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде