Николов: Директно одговорен е Заев кој организираше партиски избори каде околу 60000 луѓе излегоа на гласање

„Поднесете си оставки, одете си!

Директно одговорен е Зоран Заев. Тој пред 3 недели организираше партиски избори каде околу 60000 луѓе кои што излегоа на гласање, со тоа го зголеми ризикот за ширење на вирусот, напиша Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.

Планираше да организира пандемисли попис. Венко Филипче за цело време му аминуваше заедно со комисијата за заразни болести и директорите кои непрофесионално и по секоја цена за да ги зачуваат фотељите ги одобруваа будалаштините на Зоран Заев. Покажете малку срам и одговорност! Одете си“ – стои во Фејсбук статусот на Николов.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде