Никој како Златан: Нинџа трикови? Се уште можам да ги изведувам

После пет години Златан Ибрахимовиќ се врати во репрезентацијата, а враќањето го круниса со асистенција за единствениот погодок на Шведска во победата над Грузија.

Ибра е задоволен од својата игра против Грузија, а и покрај тоа што има 39 години не ги загубил своите вештини по кои е препознатлив во светот на фудбалот.

„На теренот работам што можам. Пред натпреварот не планирам ништо, се се’ случува на импулс. Се уште сум спосебен да изведувам нинџа трикови. Се уште се тука, иако имам 39 години.“ – рече Ибрахимовиќ и додаде:

„Чувството после враќањето во репрезентација беше неверојатно. Единствено ми недостигаа шведските навивачи, бидејќи последниот пат кога играв овде стадионот беше преполн, атмосферата беше сосема различна.“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде