Најубавиот македонски пар ја запеа „Јовано Јованке“ и јадеше јагнешки мозок

Популарниот пар Марија Пијаманов и нејзиниот сопруг Плевнеш уживаат во убавините на Македонија. Тие често споделуваат видеа од нивните патувања и седенки по ресторани.

По видеото во Радика, Пијанманов се пофали дека со сопругот јаделе јагнешки мозок, но и го покажаа својот талент за пеење, изведувајќи ја познатата македонска песна „Јовано Јованке“.

„Што јадеме бејби? Јагнешки мозок“, вели Пијанманов во видеото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде