Најава на 360°: Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра, кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Драги Рашковски, секретар во кабинетот на премиерот, вози џип што во автосалон чини најмалку 74 илјади евра. Такво возило не фигурира во неговиот анкетен лист доставен до Антикорупциската комисија, се вели во најавата за емисијата 360 степени која ќе е емитува од 22 часот на ТВ Алсат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде