На Скопскиот аеродром пристигнаа првите вакцини „АстраЗенека“

Утрово околу 8 часот на скопскиот аеродром пристигна првата пратка со вакцини Астра Зенека обезбедена преку Ковакс системот.

Изјава за медиуми ќе дадат министерот Филипче, претставници на СЗО, УНИЦЕФ и ОН.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде