На дуќанџиите од ГТЦ им пpeкипе – „Не ви се плашам бе ѓубpиња едни!“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски преку статус на Фејсбук пишува дека Ѓоко Трајчевски, директор на ГТЦ,

веројатно соучесник во копањето на милионски суми биткоини на државна струја, забранил новинарите да ги снимаат незадоволните дуќанџии кои бараат одговори за скандалот со “риг-фармата” на советникот од листата на СДСМ, Габриел Бајрам.

-Ѓоко Трајчевски, директор на ГТЦ, веројатно соучесник во копањето на милионски суми биткоини на државна струја, забранил новинарите да ги снимаат незадоволните дуќанџии кои бараат одговори за скандалот со “риг-фармата” на советникот од листата на СДСМ, Габриел Бајрам

Истовремено, директорот на ГТЦ лажеЕВН носи струја до главната трафостаница, а самиот ГТЦ ја носи струјата до магацинот на Габриел Бајрам и до дуќанџиите, стои во постот на Милошоски на Фејсбук.

Во видеото може да се види дека се изреволтирани и со високи тонови се обратија.

Директорот на ГТЦ, Ѓоко Трајчевски тврдеше дека од медиумите дознал оти во објектите на ГТЦ се копаат криповалути.

Во јавноста излезе документ со кој дуќанџиите бараат одгвоорност и да се пријави кражба на струја од напојувањето на ГТЦ…

Погледнете што се одлучило на состанокот и кои се нивните барања:

Извор: Булевар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде