МВР распиша меѓународна потерница за наркобосовите од Грчец

Седат Бајрами, Бесир Љатифи и Егзон Зендели, Сенат Љатифи, Иљаз Муареми и Исмаил Рогачи  се наркобосовите од Грчец, кои се во бегство, а по кои се трага МВР.

МВР распиша меѓународна потерница за нарко-босовите од Грчец по акцијата „Планина“ која беше спроведена во текот на минатата недела.

МВР успеа да приведе неколку лица, но главните успеале да побегнат, па денеска се распишани потерници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде