Музичарот Асанов го искрши својот инструмент – еве ја причината

Утрово на Твитер се појави видео како музичарот Бејтула Асанов го крши својот музички инструмент, а виновен за тоа го наведува министерот Венко Филипче.

„Значи нема свадби, не можеме да си исплатиме долговите за струја. Преку глава сме заглавени и повеќе нема да свириме. Поздрав до Филипче.“ – напиша тој.

Повеќе може да погледнете од видеото во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде