Млади лица без претходни болести починуваат од тромбови како последица на Ковид-19

Млади пациенти ги губат животите како последица од Ковид-19. Лекарите алармираат на се почестата појава на тромбови кај родилки и помлади заразени.

Пациентите во овој трет бран се со многу потешка клиничка слика. Починуваат млади лица со тромбови како поселдица на коронавирусот.

Овие информации ги анализираше телевизија Сител, а нивниот целосен прилог можете да го погледнете во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде