Министерот Спасовски даруваше крвна плазма

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска даруваше конвалесцентна плазма.

„Дарувањето крвна плазма во овие моменти е од круцијална важност за да го победиме заеднички Ковид-19.

Ги охрабрувам сите коишто закрепнале од Ковид-19 да донираат конвалесцентна плазма, да ја зголемиме шансата за успешен исход за секој којшто се бори против коронавирусот. Дарувај крвна плазма, СПАСИ ЖИВОТ!“, напиша Спасовски на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде