Милан започна преговори со Депај

Според последните информации во трката за Мемфис Депај се вклучил италијанскиот гигант Милан.

Капитенот на Лион им е прималива опција затоа што неговиот договор со францускиот прволигаш истекува на лето.

Барселона минатото лето со сите сили се обидуваше да го доведе Холанѓанецот, но Лион не попушташе и бараше сума од 30 милиони евра. Медиумите тврдат дека Каталонците сега излегле од трката за неговиот потпис, бидејќи имаат поинакви планови.

Милан е во потрага по напаѓач за следната сезона и веќе запонал преговори со неговиот агент.

Депај е спремен да се пресели на „Сан Сиро“, но само доколку „росонерите“ обезбедат пласман во Лигата на шампиони, а се на добар пат.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде