Михаилов: На Нино ниту конгрес му успеа, ниту патувањата му се делотворни, па му остана преку колумни да одработува

Фејсбук статус на Кире Михаилов:

Нино знаеме дека работиш за Заев, ама аман бре, не го бербати цело лице …
Кога Нино Смрт (за надимаков не се лути зошто од Заев му е) ќе го брани Заев знаете дека добра е работава за СДСМ.
Човеков ниту конгрес му успеа, ниту патувањата му се делотворни, па му остана преку колумни да одработува. А ја копа нивата, копа зошто мора, инаку ќе оди во Шутка, и сигурно Заев до сега не го земал за министер зошто вака го има за џабе.
Е сега Нинче има две колумни однапред спремни, едната е ако пропаднеше средбата со Мицкоски, а втората ако успееше. И во двете Мицкоски е крив да знаете, а Заев е херојот.
Тоа што Нино ги загуби сите битки на зелена маса со пржината еден и два и подрипнуваше кога не убедубаше дека сме победиле дури и тогаш кога губевме е друга работа.
Се збори дека и Нино е можен потпретседател на СДС, велат најдобро го фалел Заев. Не знам дали е точно, ама ако ништо друго, повеќе го брани него што тоа Филипче го прави.
Нино знаеме дека работиш за Заев, ама аман бре не го бербати цело лице …

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде