Мицкоски: Рашковски одамна требаше да биде во затвор

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вели дека не е задоволен од оставката на Рашковски, туку поважно е да има одговорност.

„Оставка треба да си поднесе целата влада, а не само Рашковски. Тој треба онаму каде што одамна требаше да биде во затвор.“

„Срамота е ова што се случува. Оставката е прв морален чин иако требаше да се случи од порано, но ова треба да продолжи во континуитет и со владата.“ – рече Мицкоски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде