Мицкоски: Одложување на пописот веднаш!

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара веднаш одложување на пописот. Според Мицкоски и оние земји кои се рекордери во имунизацијата на населението се откажале од споведување на пописот додека трае пандемијата со цел да го заштитат здравјето на своите граѓани.

„Балканска трагедија, македонско сценарио!

Неспособните велат дека имаат безбеден протокол за успешен попис. Рекордерите во имунизацијата го одложуваат пописот бидејќи сакаат да го заштитат здравјето на своите граѓани.“ – напиша Мицкоски на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде