Мицкоски: Ако бевме нормална држава министерката Царовска веднаш ќе си дадеше оставка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утрово преку Фејсбук статус објави фотографии од изборите во СДСМ каде се гласало во училишта.

Мицкоски вели дека ако бевме нормана држава министерката веднаш треба да си даде оставка.

„Македонија, држава во која училиштата наместо за учење се користат за партиско гласање. Во нормална држава министерката не го чека следниот работен ден, си дава оставка веднаш!“ – напиша Мицкоски на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде