Месечна прогноза: Какво време не очекува во април?

Полека навлеговме во месецот април. Првите денови беа сончеви, потоа посвежо со врнежи од дожд. Какво време не очекува целиот месец? 

Според временската прогноза на Accuweather, времето во април ќе биде сончево и топло, но ќе има и денови со дожд и ветер.

Ова е деталната прогноза:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде