Маж купил куќа, го кренал стариот тепих и имал што да види: Тоа што го видел е вистински хит на интернет

Еден корисник на социјалните мрежи изненадил многумина кога открил што се наоѓа под неговиот стар тепих.

Тој објавил фотографија од просторијата откако отстранил се поради реновирање, а под тепихот пронашол огромна табла од играта “Монопол” исцртана на паркет.

Судејќи според објавата, која веднаш станала вирална, претходните сопственици на куќата нацртале плоча за популарната игра на подот. Моменталните сопственици направиле фотографија од своето откритие, а нивниот зет ја споделил на Редит.

Неговата објава предизвикала илјадници реакции, а многумина пишувале дека парот треба да ја задржи таблата на подот, со што и тој се согласил и рекол дека ќе се обиде да ги убеди.

While tearing up their carpet, my in-laws found a giant monopoly board from r/pics

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде