Маленко: Со 50 денари пиjaт цел ден едно kaфе и расправаат peкла – кажала!

Поранешниот пливач и олимпиец Александар Маленко (42) се скраси во Марибор, Словенија, пишува ФОКУС.мк

Првиот човек на Пливачката федерација веќе одреден период престојувал во Словенија, од каде е неговата нова сопруга, словенечката пливачка Метка Спаравец,

а животот во една европска земја, како што вели, му одговара бидејќи Словенија е во ЕУ, и поради тоа полесно можел да ги извршува своите работни обврски.

Со постојана адреса во Марибор живеам со сопругата и семејството, не сум се преселил, ни работа, ни приватност, но ги споив двете работи на едно место со адреса на едно место.

Со свој дом во Марибор можам да бидам секаде на време, а како секој човек и со својата фамилија – раскажа Маленко за естрадниот магазин ,,Бекстејџ”.

Тој секогаш го привлекуваше вниманието на јавноста, најпрвин поради пливачките успеси, а потоа и поради бурниот приватен живот. Околу животот во Македонија, порача дека последните 15 години општеството имало изобличени вредности.

-Секојдневни прифаќања на нездрави вредности на живот ги прикажуваме како основни вредности на живот. Нека си продолжат со рекла-кажала коментари,

со 50 денари да пијат едно кафе цел ден и да го лигават, да останат канцер на едно општество кое е пример за губење на својот идентитет.

Извор: ФОКУС – целиот линк со клик ОВДЕ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде