Мајсторска асистенција на Ибра во свој стил

Репрезентација на Шведска славеше на гостувањето кај Косово со 3:0 во натпревар од квалификациите за пласман на СП.

Шведска дојде до водство со 1:0 после одличната асистенција на Ибра во свој стил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде