Лукаку го доближи Интер до титулата

Интер во 29. коло од италијанската Серија А на гостувањето ја совлада Болоња со 1:0 и направи голем чекор кон освојувањето на титулата.

Составот на Антонио Конте оваа сезона изгледа одлично, вредно собира бодови и ги користи сите киксови на ривалите.

Вечерашниот натпревар беше одлучен во 32. минута. Бастони одлично му асистираше на Лукаку, а Белгијанецот со својот 20. погодок оваа сезона забива за 0:1.

Овој резултат вечерва беше и конечен. Иако и на двете страни имаше шанси резултатот да се промени, тие не беа искористени и на крајот Нероаѕурите стигнаа до големи три бода.

Интер сега има 68 бода, односно осум повеќе од Милан и натпревар помалку.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде