Лингард постигна неверојатен гол (Видео)

Џеси Лингард откако го напушти Манчестер Јунајтед и се пресели во Вест Хем игра фантастично.

Лингард на последните пет меча постигна 4 гола, а вечерашниот против Вулверхемптон е фантастичен.

Тој во 5-та минута ја зеде топката на својата половина и со неверојатен продор ги помина противничките фудбалери и постигна гол кој долго ќе се врати на најавните шпици.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде