Лапорта потпиша преддоговор со ѕвездата на Ливерпул!?

Хуан Лапорта и ѕвездата на Ливерпул Џини Вајналдум потпишале преддоговор, пренесува Sunday Times.

Истио извор пренесува дека тоа било желба на тренерот Роналд Куман, кој имаше прилика да соработува со Вајналдум во репрезентацијата на Холандија.

Неговото евентуално доаѓање веројатно ќе значи и крај за Миралем Пјаниќ, кој и така не може да добие простор во тимот на Барселона.

Вајналдум доаѓа како слободен играч откако на лето ќе му истече договорот со Ливерпул. Лапорта како нов претседател исто така работи на трансферот на Давид Алаба, а во конкуренција за неговиот потпис е големиот ривал Реал Мадрид.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде