Koстадинов: Со денешното гласање спасивме 60.000 работни места

Фејсбук статус на пратеникот од СДСМ, Костадин Костадинов:

Со денешното гласање спасивме 60.000 работни места кои ќе добијат 1 милијарда и 920 милиони денари во плати за месеците февруари и март.

Компаните од најпогодените сектори имаат на располагање 615 милиони денари кредити со 0% каматна стапка.

Од таа причина во ниту еден миг не се поколебав дали тоа што правиме е исправно.

Нека ДПМНЕ плукаат колку сакаат ние ја работевме работата за која сме платени и така и ќе продолжиме.

Тероризам е да свесно сакаш 60.000 луѓе да останат без плати во најголемата светска здравствена и економска криза, да бојкотираш парламент, да не доаѓаш на работа кога најмногу си им потребен на граѓаните…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде