Костадинов: Партнерот на Мицкоски, Јанез Јанша пуштил нонпејпер за поделба на Северна Македонија

„Партнерот на Мицкоски, Јанез Јанша пуштил нонпејпер за поделба на Северна Македонија.

Затоа го бојкотираше ДПМНЕ референдумот, се согласуваат со ставовите на Јанша?

Бруки!“ – напиша на Твитер портпаролот и пратеник од СДСМ, Костадин Костадинов.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде