Костадинов: Нов мандат за Заев потврден од членовите на СДСМ

Денеска СДСМ во директни внатрепартиски избори гласаше за иден лидер на партијата.

Како единствен кандидан за иден лидер на СДСМ се гласаше со ЗА или ПРОТИВ.

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на Фејсбук објави дека Заев добил нов мандат потврден од членството.

„Нов мандат на Зоран Заев потврден од директно од членовите на СДСМ!“ – напиша Костадинов на својот Фејсбук профил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде