Костадинов: Мнозинство имаме, нека дојдат од ВМРО-ДПМНЕ нека земат само патни трошоци не мора да гласаат

Пратеникот од редовите на СДСМ, Костадин Костадинов вели дека имаат мнозинство за гласање на седниците кои денеска за од 14 часот се закажани во Собранието.

„Ги замолувам пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да дојдат, да се потпишат и да си земат патни трошоци. Не мора да влегуваат на седница и да ги гласаат мерките, мнозинство имаме и без нив. Арам да ви се парите!“, напиша Костадинов на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде