Конечно добри вести: Филипче го објави точниот датум кога пристигнува поголема пратка вакцини

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил посочи дека оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје ќе пристигне првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот.

„Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на Астра Зенека преку Ковакс системот.“, напиша Филипче на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде