Коментар на хрватски Индекс: Сензација е само за оние кои не го гледаа натпреварот

Хрватски „Индекс“ со коментар за вечерашната победа на Македонија кој вреди да се прочита.

„Го гледав целиот натпревар…сензација само за оние кои не го гледаа..Македонците технички подобри, топката одеше по земјата, брза, остра…на Германците и беше поклонет пенал, а за Македонците чист пенал не беше досуден, онаа рака после корнерот кога топката одеше во голот, а раката беше далеку од телото…и германските коментатори го признаа тоа…акциите воиграни, нема паника во одбраната, топката се изнесува паметно, Ангеловски на високо ниво тактички го подготвил натпреварот, а како го водеше…тоа е посебна приказна…Германците имаа 3,4 шанси максимум, а и Македонците…удари во рамки на гол…Македонците еден повеќе…поседот, иако не е толку важен…барем според Мурињо…и во право е…се на се, врвна претстава на Македонците, капа долу…и честитки…играа слично како Португалија…тоа е најдобриот опис….“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде