Коларов: Кога дојдов во Рим Пандев многу ми помогна, вечно ќе му бидам благодарен

Српскиот фудбалер, Александар Коларов во емисијата „Вечер со Иван Инвановиќ“ зборуваше за разни моменти од неговата кариера.

Во таа прилика тема беше и неговиот трансфер во Лацио, Коларов откри дека во Рим многу му помогнал македонскиот капитен Горан Пандев.

„Првите 7-8 месеци живеев во кампот на Лацио. Ми беше тешко, не го знаев јазикот, градот беше голем…Имав среќа што таму беше Горан Пандев кој многу ми помогна. Горан го знаеше јазикот, ми помогна да се адаптирам и вечно ќе му бидам благодарен. И денес сме во добри однси, освен што е фантастичен тој е и голем човек“, порача Коларов.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде