Јоци му објасни на Заев зошто Карпош гласаше за Стевчо

Некогашниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски на локалните избори повторно извоjyва победа и се врати на градоначалничкиот трон во оваа општина.

На денешната прес конференција, првиот човек на СДСМ, Зоран Заев изрази чудење за изборот на граѓаните во оваа општина.

„Почит кон секој човек, но не можам да сфатам што се случи во Карпош, таму живее интелигенцијата“, истакна Заев по средбата со Гаши.

По изјавата на Заев реагираше новинарката Јорданка Ивановска Јоци која наведе неколку причини поради кои граѓаните не гласале за СДСМ.

Карпош плаќа најголем данок на имот во Македонија; Во Карпош живеат многу пензионери на кои Стевчо порано им ги исполнувал желбите;

Граѓаните гласале против СДСМ поради запуштеноста и валканоста на Карпош во време на мандатот на СДСМ. Ова се дел од причините кои ги наведе Јоци.

За крај порача: Земете дигитрон и пресметајте си зошто е изгласан од околу 15.000 граѓани. И пykнете си од мака на цела Бихакќа. Ве победи со една камера и мачка на социјалистичко биро.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде