Јанко Бачев е среќен што неговата партија се изборила за одлагање на пописот

Среќен сум што се изборивме пописот да се одложи, националниот блок во никој случај нема да прифати фалсификуван и животозагрозувачки попис, изјави Јанко Бачев, претседателот на Единствена Македонија, партија која е дел од националниот блок „Не отворам врата“.

Целото интервју погледнете го на видеото подолу:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде