Извршени претреси во становите на Груевски и Јанакиевски

Утрово се вршени претреси во објект на Миле Јанакиевски, дознава Спободен печат.

Од Јавното обвинителство ги потврдија пишувањата на весникот, но не откриваат за кои објекти станува збор.

Слободен печат додава дека полициски претреси се вршеле и во станови на поранешниот премиер Никола Груевски.

Вилма Русковска потврдила дека извршени се претреси на дополнителниот имот на екс премиерот Груевски во Скопје во врска со предметот „Плацеви на Водно“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде