Идеалниот тим до 20 години изгледа спектакуларно

Меѓународниот институт за фудбалска историја и статистика (IFFHS) го избра најдобриот тим за играчи до 20 години.

IFFHS го избра идеалниот тим за 2020. година составен од млади фудбалери до 20 години, а овој тим навистина изгледа неверојатно.

Тука се неколку големи светски ѕвезди, па во идеалниот тим се најдоа имиња како Халанд, Фати, Алфонсо Дејвис.

Според нив вака изгледа идеалниот тим на светото за играчи до 20 години.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде