И стан на приватна фирма поврзан со имотот на Никола Груевски

Во 4 стана поврзани со екс-премиерот Никола Груевски денеска е извршен претрес во рамки на истрагата за случајот Плацеви на Водно.

Во становите се барала документација и други докази поврзани со истрагата. Од обвинителството потврдија дека е извршен претрес без многу детали.

Според сознанијата на Телма, сите станови се наоѓале во засебен дел на зградата во Црниче. Двата стана се воделе како сопственост на мајката на Никола Груевски и биле поврзани. Третиот стан се водел како сопственост на жена од Скопје, додека 4-тиот според Катастарот бил во сопственост на приватна фирма.

Целиот текст прочитајте го на Телма.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде