И покрај поразот фудбалската селекција ќе добие премија

Македонската фудбалска репрезентација иако загуби вечерва од Романија сепак ќе добие премија.

Играчите заедно со стручниот штаб ќе поделат 40 илјади евра и покрај поразот од 3:2.

Фото: ФФМ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде