И Иџе ќе биде во спотот на песната „Одиме на Европско“

Oвие денови се снима спотот за химната на Македонија посветена на настапот на Европското првенство.

Спотот ќе биде снимен во панорамски автобус кој некако стана симбол на спортските успеси, во него се возеа кошаркарите, ракометарите на Ваардар…а сега ќе се употреби за успехот на фудбалерите.

Дел од спотот е и најдобриот автомобилист, Игор Стефановски Иџе кој на својот Фејсбук објави и фотографии од снимањето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде