Груби: Досега се попишани 99.500, нашата дијаспора е најдобра на светот

Вицепремиерот Артан Груби денеска на својот Фејсбук профил објави дека до сега се попишале 99.500 иселеници, а само во последните 24 часа тоа го сториле 11.500.

„Нашата дијаспора е најдобра на светот.“ – напиша Груби на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде