Ѓорги е дете со Даунов синдром: И никој да не ме сака, знам дека Бог ме сака

Димитар Тасев на својот Фeјсбук профил објави неколку фотографии со емотивна содржина.

„И никој да не ме сака, знам ДЕКА БОГ МЕ САКА. ТОА ДОВОЛНО МИ Е. Јас сум сакано дете, имам се’, имам насмевка, радост, љубов и знам да ги подарам и на другите. Јас постојам, постоиме ние деца и лица со Даунов синдром. Јас сум Ѓорги, и сите ве прегрннувам. Ви благодарам што ме прифаќате таков каков што сум. Јас сум ремек дело во Божјиот план“ – стои во објавата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде