Голема полициска акција: Се апсат полициски службеници – ова се деталите

Претпладнево во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, а акцијата уште е во тек, потврдија за МИА од МВР и најавија детали по нејзиното завршување.

По повеќе од  година дена истрага и документирање на дејствувањето на криминалната група,  посочуваат извори од МВР, полицијата во координација со Канцеларијата за истраги на американската амбасада и Интерпол спроведува голема акција која уште трае.

Според истите извори вчерашниот брифинг од политичка партија бил во насока да се саботира оваа меѓународна акција.

Извор: МИА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде