Голем пожар во Росоман – горат лозја, a загрозени се и пчели

Голем пожар има во росоманското село Рибарци, горат лозја, а загрозени се и пчели.

Оваа информација за МИА ја потврдија од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

Оттаму рекоа дека засега не можат да дадат повеќе детали, затоа што се преокупирани со  надминување на проблемот. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде