„Го запознав Пандев многу одамна, се изненадив кога видов како игра на 37 години“

Клупскиот фудбал ќе биде во мирување затоа што после подолго време се враќаат репрезентациите.

Македонија мундијалските квалификации ќе ги стартува на 25. март против селекцијата на Романија. Романија во овој натпревар нема да биде предводена од селекторот Радои затоа што тој има позитивен тест на коронавирус.

Него на селекторската позиција ќе го замени Николае Дича. Дича пред натпреварот зборуваше за Горан Пандев.

„Македонија е репрезентација која има искусни играчи, професионалци кои играат во силни првенство. Знаеме дека не чека тежок натпревар. Пандев го запознав многу одамна се изненадив кога видов како игра на 27 години. Игра на многу високо ниво во Италија и е капитен на Македонија каде што вистински лидер“, изјави Дича.

Романија и Македонија ќе играат на 25. март на „Националната Арена“ во Букурешт.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде